Fotografowanie dronem

Uchwyć to, czego nie da rady dostrzec „zwykły” aparat

Zamów wyjątkową sesję zdjęciową lub fotoreportaż dla Twojej firmy, wydarzenia lub czego tylko zechcesz.

Zadbamy, aby każde ujęcie było wyjątkowe i w pełni oddawało to, co chcesz pokazać swoim odbiorcom.

Zdjęcia wykonywane z drona: krok po kroku

1. kontakt

Zdecyduj się na 1 z gotowych pakietów lub zamów spersonalizowaną ofertę.

2. analiza i oferta

Szczegółowo sprawdzimy Twoje potrzeby i przygotujemy odpowiednią propozycję.

3. zdjęcia

Po akceptacji wyceny i wpłaceniu zaliczki – przystąpimy do realizacji Twojego zlecenia.

Zdjęcia dronem – cennik. Ile kosztuje fotografowanie?

PodstaWowy

Idealny do materiałów wizerunkowych i reklamowych.

Zdjęcia

20 – 40 szt. gotowych fotografii

Jakość

20MP (5472 × 3648)

Obróbka

montaż i przygotowanie

cena

od 1450 zł

Optymalny

Perfekcyjny dla: reportaży, relacji z wydarzeń i innych form.

Zdjęcia

60 – 80 szt. gotowych fotografii

Jakość

20MP (5472 × 3648)

Obróbka

montaż i przygotowanie

cena

od 2450 zł

Rozszerzony

Z dodatkową paczką materiałów reklamowych.

Zdjęcia

20 – 80 szt. gotowych fotografii

Jakość

20MP (5472 × 3648)

Obróbka

montaż i przygotowanie

Materiały reklamowe

10 – 20 krótkich – idealnych na shorts, reels i tiktoki

cena

od 3450 zł

Szukasz innych usług foto, wideo i nie tylko? Sprawdź ofertę agencji video marketingu.

Zadzwoń:

507 708 626

Napisz:

kontakt@winklers.pl

Zdjęcia wykonywane z drona – jak mogą wpływać na rozwój Twojej firmy?

Fotografia dronowa w ostatnich czasach zyskuje na popularności. Coraz więcej marek postanawia promować w ten sposób swój biznes. Czy zdjęcia z drona mają pozytywny wpływ na rozwój Twojej firmy? Dowiedz się, jakie korzyści płyną z tego typu działań marketingowych.

Fotografia dronowa – co to jest?

Fotografia dronowa to nic innego, jak zdjęcia wykonane z powietrza. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie aparat nie jest w stanie objąć całego kadru. Zaletą tego rozwiązania jest uzyskanie niepowtarzalnego kadru i w rzeczywistości, nowej jakości zdjęć.

Dla kogo jest fotografowanie dronem?

Zdjęcia wykonywane z drona są idealną reklamą dla wielu firm. Świetnie sprawdzają się w branży eventowej i koncertowej. Wykonanie zdjęć z powietrza może objąć szerszy kadr, pokaże ilość osób biorących udział w wydarzeniu, świetnie przygotowane miejsce imprezy i scenę. Na fotografowanie z drona decydują się również osoby pracujące w branży nieruchomości, architektonicznej oraz budowlanej. Pozwala to na pokazanie domów, działek, osiedli na sprzedaż lub wynajem. Doskonale ujawnia okolicę i pokazuje jej atuty.

Coraz częściej rozwiązanie to stosują hotele i firmy związane z turystyką. Zdjęcie zrobione z powietrza przykuwa uwagę potencjalnych podróżników, którzy mogliby chcieć odwiedzić okolicę i zatrzymać się w określonym hotelu na kilka nocy.

Wiele miast i gmin decyduje się na wykonanie takich fotografii, ponieważ świetnie wpływa to na ich wizerunek i zachęca do odwiedzania okolic, co napędza turystykę, pozwala zarobić restauracjom, hotelom i lokalnym firmom.

Rodzaje ujęć przy fotografowaniu z drona.

Istnieje kilka ujęć z powietrza, które znacznie ułatwią Ci wykonanie zdjęć z powietrza.

  • Ujęcie śledzące – jedno z najbardziej podstawowych ujęć fotografii dronowej. Pozwala na utrzymanie ostrości. Świetnie sprawdza się w czasie lotu obok obiektu.
  • Ujęcie panoramiczne – taka technika jest idealna przy ukazywaniu kilku obiektów w jednym kadrze. Pozwala na pokazanie ich położenia względem siebie oraz ewentualnych zależności.
  • Latanie w górę – unieś drona i oddal się od obiektu, co umożliwi pokazanie kontrastu między obiektem a tłem. W ten sposób świetnie wychodzą kreatywne zdjęcia, które można wykorzystać np. jako „przejścia” w filmie.
  • Orbita – polega na fotografowaniu obiektu dookoła. Może ukazać to jego położenie i wszystko, co znajduje się wokół niego.

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej z drona?

Tego typu zdjęcia najczęściej wykonuje się pod gołym niebem, dlatego musisz się w odpowiedni sposób przygotować do sesji.
Przede wszystkim musisz wybrać odpowiednią porę do fotografowania. Nie wszyscy wiedzą o tak zwanych złotych i niebieskich godzinach. Złote godziny to wschód i zachód słońca. Kolory na niebie są wtedy wyjątkowe, ciepłe barwy dodają nastroju i pozwalają na uchwycenie niepowtarzalnych kadrów. Niebieskie godziny, z kolei, to czas tuż przed wschodem oraz zaraz po zachodzie słońca. Słońce znajdujące się wtedy poniżej widnokręgu doskonale oświetla chmury i niebo. Ujęcia wykonane w tym czasie są bardzo charakterystyczne i tajemnicze.

Zanim wybierzesz się na sesję, dokładnie sprawdź warunki atmosferyczne. Zorientuj się, jaka będzie pogoda, wiatr i indeks KP. Zbyt silny wiatr lub nieodpowiednie nasłonecznienie może stwarzać niebezpieczeństwo. Nigdy nie ryzykuj!

Zanim wybierzesz się na fotografowanie dronem, zorientuj się, jak padają promienie słoneczne w wybranym przez Ciebie miejscu. Planuj przed sesją, by nie być rozczarowanym i móc od razu działać w dniu, kiedy planujesz pracę. Nie marnuj swojego cennego czasu.

Korzystanie z filtrów jest w cenie! Niektóre z nich potrafią zdziałać cuda. Możesz pobawić się długim czasem naświetlania. Takie rozwiązanie pozwala na wykonanie bajkowych zdjęć. Przyroda wygląda wtedy jeszcze bardziej malowniczo niż w rzeczywistości. Pamiętaj o ustawieniu trybu RAW. Oczywiście takie zdjęcia zajmują więcej miejsca na karcie pamięci, ale też dają znacznie więcej możliwości późniejsze obróbki niż obrazy w innych formatach.

Jaki jest koszt fotografii przy użyciu dronów?

Koszt wykonania zdjęć dronem jest zależny od wielu czynników, takich jak: doświadczenie fotografa, ilość zdjęć, czas wykonania sesji oraz czas, jaki musi on poświęcić na późniejszą obróbkę zdjęć. Cenę ustala się na podstawie konkretnego zlecenia, jednak średnio pakiet 20 zdjęć kosztuje od 1400 do 2000 zł netto.

Jak wybrać agencję, która zajmie się zleceniem?

Fotografowanie dronami jest dzisiaj bardzo popularne i pozytywnie wpływa na wizerunek marki. Warto zdecydować się na tego typu promocję, ponieważ może przynieść korzyści wizerunkowe firmie, a także wyraźnie zwiększyć sprzedaż. Wybierając agencję, zdecyduj się na doświadczoną firmę, która podchodzi do każdego projektu indywidualnie. Chętnie pomożemy Ci w wykonaniu profesjonalnych zdjęć przy pomocy nowoczesnego drona najwyższej jakości, które przykują uwagę potencjalnych klientów.