W dzisiejszych czasach, wraz z coraz większą konkurencją w internecie, każda firma pragnie być na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google. Jednym z kluczowych czynników wpływających na pozycjonowanie witryny w Google jest SEO. W tym artykule dowiesz się, kim jest specjalista SEO, czym się zajmuje i ile zarabia.

Kim jest i czym zajmuje się specjalista od content SEO?

Specjalista od treści zajmuje się tworzeniem tekstów na potrzeby pozycjonowania w wynikach wyszukiwania. Jego zadaniem jest dostarczenie wartościowych, czytelnych i interesujących treści, które pomogą zwiększyć widoczność strony w wynikach wyszukiwania.

Jego praca polega na tworzeniu treści na potrzeby pozycjonowania w wynikach wyszukiwania oraz analizie fraz kluczowych, które najlepiej pasują do danej strony. Dodatkowo ekspert taki tworzy meta opisy, opisy zdjęć, a także treści na strony internetowe. Jest również odpowiedzialny za publikowanie treści na blogu i w social mediach.

Jakie umiejętności powinien posiadać “człowiek od content SEO”?

Osoba taka powinna znać podstawy SEO i wiedzieć, jak wpływać swoimi działaniami na pozycjonowanie witryny w wynikach wyszukiwania oraz podstawy marketingu internetowego, które są niezbędne podczas tworzenia strategii marketingowych dla strony internetowej. Specjalista w tej dziedzinie musi być także kreatywny i mieć umiejętność tworzenia unikalnych treści, które wyróżniają się na tle konkurencji. Ponadto powinien posiadać umiejętności analityczne i umieć analizować dane z narzędzi analitycznych, takich jak Google Analytics.

Ile zarabia specjalista od treści SEO?

Zarobki zależą od kilku czynników, w tym doświadczenia, umiejętności i lokalizacji. Średnie zarobki specjalisty od treści pozycjonujących w Polsce wynoszą około 6 000 – 8 000 złotych na miesiąc. Jednak im większe doświadczenie posiada w tym obszarze, tym jego zarobki są wyższe. Mogą one obecnie osiągać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie!

Dlaczego warto być specjalistą od contentu SEO? Poznaj najważniejsze zalety tego zajęcia.

Bycie specjalistą w dziedzinie optymalizacji treści w wyszukiwarkach internetowych, może przynieść wiele korzyści. 

Oko kilka powodów, dla których warto zostać specjalistą od content SEO:

  • Wysoki popyt na rynku pracy – zwiększająca się popularność SEO sprawia, że na rynku pracy pojawia się coraz więcej ofert dla specjalistów od content. Posiadanie umiejętności z tego zakresu może więc pomóc w znalezieniu atrakcyjnej pracy.
  • Wzrost widoczności w internecie – specjalista od treści potrafi zwiększyć widoczność strony w wynikach wyszukiwarek internetowych, co pozwala przyciągnąć więcej ruchu na stronę i zwiększyć jej popularność.
  • Poprawa wyników biznesowych – zwiększenie ruchu na stronie internetowej dzięki optymalizacji może przyczynić się do wzrostu sprzedaży lub innych wyników biznesowych.
  • Stałe doskonalenie umiejętności – SEO to dziedzina, która ciągle się rozwija i zmienia. Bycie ekspertem w tym obszarze wymaga więc ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, co pozwala na rozwijanie swojej wiedzy i zdobywanie nowych doświadczeń.
  • Praca zdalna – wiele firm zatrudnia specjalistów od contentu na zasadzie pracy zdalnej, co pozwala na większą elastyczność w organizacji czasu pracy i pracy z dowolnego miejsca na świecie.
  • Współpraca z różnymi branżami – mogą oni pracować z klientami z różnych branż, co pozwala na zdobycie wiedzy i doświadczenia z różnych dziedzin.

Warto pamiętać, że bycie specjalistą od treści pozycjonujących wymaga ciągłej nauki i doskonalenia swoich umiejętności, ale może przynieść wiele korzyści zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

Jeżeli więc szukasz osób, które “zjadły już swoje zęby” na tworzeniu treści pod SEO – to jesteś w dobrym miejscu. Agencja Winklers w doskonały sposób zoptymalizuje treści znajdujące się na Twojej stronie www. 

Patrycja Adamska-Winkler
Patrycja Adamska-Winkler

Jestem ekspertką od tworzenia obrazów, które sprzedają, czyli zajmuję się… photo i video marketingiem.

Tworzę filmy i zdjęcia produktowe, reelsy, shortsy, TikToki, a także inne formy, których celem jest wspieranie promocji marek w sieci.